جمعه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
صفحه اصلی » کارشناسی رنگ خودرو » کارشناسی رنگ خودرو – راه های جلوگیری از استهلاک خودرو
راه های جلوگیری از افزایش استهلاک خودرو

کارشناسی رنگ خودرو – راه های جلوگیری از استهلاک خودرو

اگر میخواهید خودرویتان از عمر مفید بیشتری برخوردار باشد ، می توانید با انجام کارهایی که در ادامه خواهیم گفت از افزایش استهلاک و هزینه های اضافی بکاهید و به عمر خودروی خود بیافزایید.

از موارد مهمی که در نگهداری خودرو باید رعایت شود ، سرویس کردن به موقع خودرو است ؛

  • تعویض به موقع روغن موتور و انتخاب روغن موتور مناسب در حفظ و سلامت پیشرانه نقش مهمی دارد. توصیه کارشناسان این است که هر 1000 کیلومتر اقدام به تعویض روغن موتور کنید. همچنین بعد از هر بار تعویض روغن بهتر است فیلتر روغن را هم تعویض کنید و بعد از هر 15 هزار کیلومتر فیلتر هوا و صافی بنزین را هم عوض کنید.

چه روغن موتوری مناسب خودروی شماست؟

تعویض روغن

  • برررسی وضعیت کیفیت شمع های خودرو نیز از دیگر موارد مهمی است که با رعایت آن می توانید از صدمات زیادی که به خودرو وارد می شود جلوگیری کنید.
  • تعویض روغن گیربکس بعد از هر 30 الی 40 هزار کیلومتر یا هر دو سال یکبار نیز از قابل اهمیت است و باعث بهبود ضریب سیستم گشتاور خودرو می شود. گریس کاری در سیستم جلو بندی خودرو ، دیفرانسیل ، پلوس ها و چارشاخ ها و … از موارد مهمی است که باید رعایت شود.
  • بالانس کردن تایرهای خودرو و توجه به کاهش باد لاستیک ها نیز از دیگر موارد مهم در نگهداری از خودرو  می باشد. از مواردی که می تواند به چرخ های خودرو  را با مشکل مواجه کند استفاده از رینگ ها نامناسب ، اسپرت اما غیر استاندارد ، خشک شدن لاستیک ها و عدم شستشوی آن ها میباشد.

زمان به موقع تعویض لاستیک

تعویض لاستیک

 

  • استفاده از قطعات و لوازم یدکی مناسب از موارد دیگری است که نباید از به راحتی گذشت اما برخی رانندگان در هنگام خراب شدن قطعه ای برای صرفه جویی در هزینه ها اقدام به خرید لوازم یدکی با قیمتی پاییین می نمایند که در بلندمدت علاوه بر داشتن هزینه های بیشتر باعث خرابی دیگر قطعات نیز می شود. پس بهتر است برای صرفه جویی در هزینه ها ، اقدام به تهیه لوازم یدکی مناسب و استاندارد کنید.
  • استفاده از سوخت مناسب نیز حائز اهمیت است ؛ توجه به اکتان بنزین با توجه به دفترچه راهنمای اتومبیل نیز از نکاتی است که توصیه می شود.

سایر عناوین این مطلب:

کانال تلگرام کاراپ

این مطالب را نیز ببینید!

راه کار های کاهش مصرف سوخت

همیشه هزینه سوخت یکی از هزینه های دشوار برای رانندگان می باشد و جزو هزینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با کارشناس